Białoczerwony Wiesiek (Advice-Pole – Polak radzi)

Janusz Ławrynowicz –  to jego twarz widnieje na każdym z memów o „Białoczerwonym Wieśku” (Advice Pole – Polak radzi). To funkcjonariusz policji, w stopniu młodszego aspiranta pełniący funkcję dzielnicowego w gminie Pasłęk (Komenda Miejska Policji w Elblągu). Pomysł na mema z wykorzystaniem jego wizerunku zrodził się pod koniec 2010 roku. Prawdopodobnie, czego nie trzeba tłumaczyć, ze względu na specyficzny wygląd p. Janusza szerzej znanego internautom jako „Białoczerwony Wiesiek” (Advice Pole – Polak radzi) (zobacz też Rainbow Advice Dog).

Popularność

Janusz Ławrynowicz stał się „Białoczerwonym Wieskiem” (lub Advice Pole – Polak radzi) prawdopodobnie krótko po publikacji w jednym z portali internetowych artykułu prezentującego jego sylwetkę w konkursie dzielnicowych KMP w Elblągu.

Artykuł o białoczerwonym Wiesku

Wtedy to jakiś znudzony internauta , skuszony aparycja mł.asp. Janusza Ławrynowicza, stworzył „Białoczerwonego Wieska” (Advice PolePolak radzi) umiejscawiając jego twarz na tle polskiej flagi wraz z odpowiednio dobranym pod względem językowym podpisem.

Białoczerwony Wiesiek Oryginał

Połączenie osoby „Białoczerwonego Wieska” (Advice PolePolak radzi) wraz z typowo polskimi przywarami nie mogło pozostać obojętne w internecie, a popularność dzielnicowego wciąż szybuje w górę. Jak widać „polaczek” i „polaczkowatość” jak określają tego mema internauci jest dzisiaj w cenie.

Inspiracje

Inne memy:

Subskrybuj

Subskrybuj kanał RSS

, , , , , , , , , , , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.