Boxxy wróciła (Boxxy is back)

Jeżeli wiesz już ocobiega najnowszy film z Boxxy jest na końcu wpisu, jeżeli nie, zapraszamy do lektury!

W styczniu 2009, młoda użytkowniczka GaiaOnline (anglojęzyczny portal społecznościowy połączony z grą) założyła na YouTube konto BoxxyBabee na którym umieściła filmik (to ten poniżej) nagrany specjalnie dla jednego z kompanów gry GaiaOnline. Filmik, w którym występowała hiperaktywna, z pozoru nieszkodliwa dziewczyna, podbił internet.

Zresztą wystarczy obejrzeć poniższy, krótki filmik żeby na długo zarazić się Boxxy

Oryginalność tych nagrań oraz urok osobisty Boxxy sprawił, że filmy te za pomocą przeróżnych for internetowych i komunikatorów internetowych stały się znane dla ogromnej ilości internautów w mgnieniu oka. Boxxy spróbowała zmierzyć się z błyskawicznie rosnącą ilością fanów, publikując kolejne filmiki:

Jednak apogeum popularności Boxxy osiągnęła gdy na forum 4chan rozgorzała dyskusja, a raczej walka, pomiędzy jej zwolennikami a przeciwnikami. Doprowadziło to w marcu 2009 roku do awarii serwerów 4chan i zamknięcia tego serwisu na krótko.

Jednak nie tylko serwery 4chan’a poniosły stratę. Ucierpiała też Boxxy. Walka pomiędzy jej fanami i „hejterami” sprawiła, że zdjęcia i filmy Boxxy były wszędzie. Oczywiście często przerabiane i oczywiście nie tylko w miły sposób.

Internauci w krótkim czasie zidentyfikowali dziewczynę jako 15 letnią Catherine Wayne. Poznali jej adres i numer telefonu. Nowa gwiazda musiała się przeprowadzić. Na konto YouTube ktoś dokonał włamania, tak samo zresztą skończyło jej konto w GaiaOnline i konto pocztowe. Na usunięcie filmów z sieci było już o wiele za późno.

Dla zobrazowania sytuacji, dnia kiedy nastąpiła awaria serwerów 4chan – fraza „Boxxy” została wpisana w Google ponad 30,000,000 (30mln), zaś w dzień śmierci Michaela Jacksona jego imię i nazwisko było wyszukiwane „zaledwie” 40,000,000 razy.

Każde jej nowe zdjęcie, film czy jakiekolwiek wieści o Boxxy rozchodziły się w internecie bardzo szybko.

Aż do 18 Listopada 2010 roku Boxxy unikała jakiekolwiek zamierzonego występowania w internecie. Tego dnia zdjęcie Catherine Wayne ukazało się na jednym z portali aukcyjnych w celu wypromowania aukcji torby InuYasha.

Torba InuYasha Boxxy

Gdy aukcja Boxxy osiągnęła zawrotną kwotę, a sama Boxxy otrzymała tysiące próśb o nowy filmik, postanowiła spełnić serdeczne prośby internautów i tak oto 10 stycznia 2010 roku pojawiło się jej nowe nagranie na którym dzieli się przemyśleniami na temat przypadkowej sławy, o tym, że planowała zamieścić nagranie związane ze świętami, jednak nie mogła zebrać się aby nagrać filmik w podobnym stylu jak te sprzed 2 lat. Poinformowała w nim także, że mogą spodziewać się oni kolejnych filmików ,jednak nie będą one w takim stylu jak te, które przyniosły jej sławę:

Inspiracje

Inne memy:

Subskrybuj

Subskrybuj kanał RSS

, , , , , , , , ,

2 Responses to Boxxy wróciła (Boxxy is back)