Derp


Derp
jest wyrażeniem związanym z głupotą. Słów Derp oraz Herp często używa się jako imion bohaterów obrazków oraz krótkich komiksów internetowych (ang.  Rage Comics). Postać taka posiada zwykle  oczy skierowane w przeciwne strony.

Pochodzenie

 

Pierwsze znane użycie słowa Derp pochodzi komedii pt. „BASEketball”, z ust twórców serialu South Park, Matta Stone’a i Trey’a Parkera. Podczas sceny, gdzie bohaterowie zostali przyłapani na wąchaniu damskiej bielizny, Matt wybiegając z pokoju, wykrzykuje słowo Derp.

 

 

Rok później w serialu South Park (odcinek pt.  „Succubus”) pojawił się bohater nazwany Panem Derpem (ang. Mr. Derp). Postać ta wykonywała różne głupie czynności, w tym uderzanie w swoją głowę młotkiem, krzycząc przy tym „Derp!„. Słowo to pojawiało się jeszcze wielokrotnie w innych odcinkach, np. “The Biggest Douche in the Universe” z 2002 roku oraz “They Took Our Jobs” wyemitowanego dwa lata później.

Pierwszy obrazek z podpisem Derp pojawił się lipcu 2006 roku w serwisie 4chan.

 

Użycie w komiksach

 

Słowa „Derp” i „Herp” są często używane w komiksach jako imiona postaci i w żaden sposób nie wpływają na przekaz dialogów. Bohater komiksu nazwany Herp Derp symbolizuje niewiedzę i głupotę.

 

 

Derpina

 

Derpina Herpington jest postacią z internetowych komiksów, będącą zwykle żeńskim odpowiednikiem Derpa.

Inspiracje

 

Inne memy:

    None Found

, , , , , , , , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.