Didn’t Read LOL

Didn’t Read LOL” (nie przeczytałem LOL), lub po prostu „didn’t read” (nie przeczytałem) jest wyrażeniem slangowym powszechnie stosowanym w odpowiedzi na czyjeś stanowisko, które uznaje się za długie lub nieciekawe. Bardzo podobne do zwrotu TL,DR (Too long, didn’t read – za długie, nie przeczytałem). Zwrot ten jest zazwyczaj używany w odpowiedzi do czyjegoś komentarza lub ukazany w formie animowanego GIF-u na którym ludzie (często) tańczą w sposób nonszalancki.

 

Pochodzenie :

Najwcześniejsze znane wzmianki o zwrocie „didn’t read, LOL” można znaleźć w wątku na forum ColoradoFans (14 września 2006 roku). W pewnym wątku tego forum, użytkownik OP zamieścił fotografie swojego pickupa Silverado z opisem zmodernizowanych funkcji, do których użytkownik Dillusion odpowiedział:

I didn’t read lol. I just looked at the pictures.” – Nie czytałem lol. Po prostu obejrzałem zdjęcia.

Pierwszy znany przykład animowanego GIF-a był rok później, w lipcu 2008 r., kiedy użytkownik IGN forum Jaslar_Tha_Kidd_2 zamieścił animowany GIF na którym tańczy Samwell (klip muzyczny do „What What”, rok 2007).

 

Popularność :

Przed pojawieniem się gifów w 2008 roku, wyrażenie zostało często używane w przepraszającym tonie przez komentatorów na forum, którzy pospiesznie odpowiadali w danym wątku dyskusji bez konieczności czytania oryginalnego postu. W 2009 i 2010 roku, kolekcja GIF-ów wzrosła wraz z rozwojem innych często odwiedzanych forów dyskusyjnych, przede wszystkim forów dla facetów i sportowo zorientowanych wspólnot, takich jak BodyBuilding Forum, Sherdog i InsideHoops Forum. W większości przypadków GIF-y „nie przeczytałem LOL” są używane świadomie do innych, za umieszczanie czegoś, co jest niegodne zmarnowania czasu.

Od początku 2011 roku jednym z lepiej rozpoznawalnych GIFów „Didn’t Read LOL” jest GIF zawierający ujecie z teledysku „Movin’ Like Bernie„. To jeden z najchetniej używanych przez internautów przykładów.

Inspiracje:

Inne memy:

    None Found

, , , , ,

One Response to Didn’t Read LOL