Epic Sax Guy – Sergiej Stepanov – Sexophone

Epic Sax Guy to wkręcający filmik pochodzący z piosenki „Fly Away” wykonanej przez SunStroke Project mołdawskie dance/pop trio. To co wkręca się w umysł to Sergei Stepanov a dokładniej połączenie jego ekcentrycznych ruchów na scenie i gry na saksofonie podczas występu Mołdawii na Eurowizji 2010. (Eurowizja to coroczny festiwal podczas którego konkurują ze sobą reprezentanci wszystkich europejskich państw. Konkurs ten po raz pierwszy odbyl sie w 1956 roku, zajmuje tym samym 10 lokatę wśród 10 najdłużej wyświetlanych programów w historii telewizji, oglądany jest przez ponad 140 krajów.)

Występ ten zaowocował ogromną ilością remixów oraz wprowadzeniem popularnego „Sax rolling” na wzór znanego „Rickroll”

Pochodzenie

Moldova Fundation (pozarządowe stowarzyszenie zajmujące się promocją Mołdawii głównie w Stanach i UE) szybko zorientowała się o popularności Epic Sax Guy śledząc jego pojawienie się na wielu blogach i w różnych serwisach internetowych. Na stronie internetowej Moldova Fundation pojawił się wpis wyrażający zadowolenie z powodu zaistnienia mołdawskiego artysty jako internetowego fenomenu:

„…Gorączka Epic Sax Guy rozpoczęła się w Europie, tworząc nowy mołdawski fenomen. Strony i grupy dotyczące Epic Sax Guy na Facebbooku osiągnęły ponad 10 000 członków w mniej niż tydzień. Gorączka dosięgnęła także YouTube gdzie jego zapętlone wystąpienie osiąga 45, 50 a nawet 190 tysięcy wejść. W internecie pojawiła się również strony gdzie melodia wygrywana przez Sergieia Stepanova puszczana jest w kółko. Strona ta osiągnęła ponad 83 tysiące wejść…”

Treść artykułu po angielsku tutaj.

Sergiej Stepanov w akcji

Popularność

Popularności tak wkręcającego kawałka Epic Sax Guy tłumaczyć chyba nie trzeba. Dzięki swojemu wirusowemu działaniu Sergei Stepanov z prędkością światła zyskał sławę w całym internecie. Nie bez znaczenia pozostaje też pewnie fakt jego uczestnictwa w Eurowizji 2010, co dało szanse zaistnienia temu wspaniałemu memowi.

Mołdawia zadebiutowała na Eurowizji w 2005 roku i od tamtego czasu co roku bierze w niej udział. Jednak w 2008 roku nie udało się jej zakwalifikować do finałów. Wpływu wpisów Moldava Fundation, i ich promocji Sergeia Stepanova nie jest bez znaczenia, jednak Epic Sax Guy rozpoczął na dobre swoje rozprzestrzenianie już w czerwcu 2010 roku, krótko po pojawieniu się SunStroke Project’s w Eurowizji 25 maja 2010.

Niestety na Eurowizji 2010, Mołdawia zajęła 22 miejsce z 25 wyprzedzając jedynie Irlandię, Białoruś i Wielką Brytanię.

mołdawia eurovision logo

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Epic Sax Guyu – Sergieju Stepanovie
Imie: Serghei Stepanov
Data urodzenia: 3 Września 1984 r.
Miejsce urodzenia: Tiraspol, Mołdawia
Miejsce zamieszkania:Chisinau, Mołdawia

Czy jest popularny w Mołdawi?

Większą popularność posiada w Europie a w swoim kraju jest znany głównie na facebooku.

Czy Sergiej Stepanov ma oficjalną stronę facebooka lub twittera?

Nie, wszystkie strony tworzone są przez jego fanów. Jednak na facebooku istnieją oficjalne strony projektów muzycznych w które się zaangażował.

Jaką muzykę uwielbia?

Davida Sainborna i Erica Morienthala, jednak do listy jego ulubionych wykonawców można dodać także współczesnych DJów takich jak David Guetta, David Vendetta czy Tiesto. Kocha jazz i lubi eksperymentować z popem i R&B.

Co w wolnym czasie robi Epic Sax Guy?

Ogląda dobre filmy, lubi dobrą kuchnie. Uczęszcza na siłownie oraz gra w ping-ponga.

Czy Sergiej Stepanov odbył służbę wojskową?

Tak, to właśnie w wojsku poznał Antona Rogoze (skrzypka) i postanowili założyć zespół.

Czy opowieści o jego dentofobii to prawda??

Tak, Sergiej Stepanov ma dentofobie co oznacza iż panicznie boi się on dentystów.

Inspiracje

Inne memy:

Subskrybuj

Subskrybuj kanał RSS

, , , , , , , , , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.