Keyboard Cat (Kot Klawiszowiec)

Keyboard Cat (Kot Klawiszowiec) to mem przedstawiający nagranie VHS z 1984 roku, na którym zarejestrowano należącego do Charliego Schmidta, kota o imieniu „Fatso” („Grubas”). Fatso czyli Keyboard Cat ma założoną niebieską koszule, (która należała wtedy do syna Schmidta, Codiego) i „gra” na keyboardzie pocieszna melodyjkę. W rzeczywistości Fatso (który zdechł w 1987r.) był trzymany i sterowany przez Charliego Schmidta (ręka Schmidta jest widoczna pod koszulą). Video przedstawiające Fatso po raz pierwszy pojawiło się na YouTube w czerwcu 2007 roku pod tytułem „charlie schmidt’s cool cats”. Nie odniosło wtedy jednak większego sukcesu.

Pochodzenie

Sukces przyszedł gdy Brad O’Farrell, amerykański blogger, uzyskał zgodę Schmidta na wykorzystanie nagrania, jako dodatek kończący filmiki przedstawiające wpadki. W ten sposób Keyboard Cat bardzo szybko został uznany przez internautów jako doskonałe zakończenie dla wszystkich nagrań przedstawiających różne wpadki, gafy czy śmieszne zdarzenia zarejestrowane na kamerach. Internauci nadawali tak zmontowanym filmikom podtytuł „Play Him Off, Keyboard Cat” albo po prostu „Keyboard cat”, skąd też wzięła się popularna do dziś nazwa.

Popularność

Keyboard Cat zyskał popularność nie tylko w internecie. 18 maja 2009 roku pojawił się w programie Jona Stewarta (The Daily Show with Jon Stewart). Odegrał swoją role także podczas gali wręczenia nagród MTV w 2009 roku kiedy Andy Samberg podczas swojej inauguracyjnej wypowiedzi zasugerował, że każdy kto zbyt długo będzie przemawiał po otrzymaniu nagrody zostanie „zgrany” ze sceny przez kota. Keyboard Cat zaistniał także w wielu grach komputerowych jak na przykład Scribblenauts na Nintendo DS (co przyczyniło się do zwiększenia popularności gry podczas Electronic Entertainment Expo Convention w 2009 roku). Jako żart wykorzystany został także przez firmę Blizzard, która podczas promocji dodatku do gry World of Warcraft:Cataclysm wykorzystała slogan „Keyboard Cataclysm: Play ’em Off, Deathwing”. Ponadto w zapowiadającym grę Splinter Cell: Conviction firma Ubisoft zamieściła slogan „Play Him Off, Keyboard Sam” będący parodią melodyjki granej przez Keyboard Cat. Wizerunek Keyboard Cat został wykorzystany ponadto w odcinku Tosh.O pod tytułem „Keyboard Kato”. Keyboard Cat zaistniał także w grze Earthworm Jim wydanej na konsole Xbox, gdzie jeden z bossów był inspirowany kotem Fatso. Ponadto firma Wonderful Pistachios wykorzystała obecnego kota Charliego Schmidta o imieniu Bento aby nagrać reklamę w której Bento podczas gry na keyboardzie rozłupuje orzechy.

Inspiracje

(ang.)

(ang.)

(ang.)

(ang.)

(ang.)

Inne memy:

Subskrybuj

Subskrybuj kanał RSS

, , , , , , , , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.