Me Gusta

 Me Gusta jest twarzą z serii „rage comic”, która jest zazwyczaj używana do wyrażania zachwytu daną rzeczą, sytuacją itd. itp. „Me gusta” przekłada się na „Lubię to” w języku hiszpańskim. W początkach wyrażenie to przekazywało dziwne poczucie przyjemności w kontekście perwersyjnych żartów o charakterze płciowym. Jednak znaczenie poszerzyło się i mem ten opisuje bardziej ogólny stan zadowolenia.

Pochodzenie :

Potoczny hiszpański zwrot „Me Gusta” został po raz pierwszy użyty podczas rysowania komiksów przez ilustratora Matt’a Oswald’a, który wysłał swoje dzieła na 4chan i Reddit, w dniu 18 marca 2010 roku. Rysunek został również uploadowany na jego osobistego bloga na Tumblr i deviantART. Oswald ostatecznie objawił się jako twórca „Me gusta” poprzez wątek na Reddit’cie, jak również na „Ask Me Anything” (AMA), w dniu 8 marca 2011 roku.

Popularność:

Me gusta zwrot ten został natychmiast podchwycony przez rzesze internautów. Ponad to me gusta to odpowiednik polskiego „Lubię to” na Facebooku przez co nie potrzebował on zbyt dużej reklamy czy zainteresowania aby na stałe zagościć w internetowym slangu. Wykorzystywany w komiksach, na blogach i forach rozprzestrzenił się bardzo szybko w internecie zyskując swoje miejsce w czołówce znanych memów.

 

Me gusta template

Inspiracje:

 

Inne memy:

    None Found

, , , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.