Nyan Cat (Pop Tart Cat)

Nyan Cat, znany także jako Pop Tart Cat to 8 bitowa animacja pokazująca kota, którego tułów został zastąpiony ciastkiem (tostem Pop Tart – czyli prostokątnym, wypiekanym tostem, produkowane przez Kellogg Company. Sprzedawane w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii). Podczas gdy tak absurdalne tematy jak latające a przede wszystkim słodkie kociaki dominują w internecie ten mem od pierwszych sekund swojego istnienia skazany był na szybka i spektakularna kariere. Nyan Cat czyli surrealny humor kryjący się za kombinacja kot+popularne jedzenie+wpadająca w ucho muzyka zyskał masę fanów na You Tube i w całej społeczności online.

 

 

 

Nyan Cat Animacja

Pochodzenie

Nyan Cat po raz pierwszy został zamieszczony na stronie z komiksami „LOL-COMICS” prowadzonej przez ilustratora Chrisa Torresa, znanego także jako prguitarman 2 kwietnia 2011 roku. Oryginalny rysunek twórca wzorowal na swoim własnym kocie Martym. Rysunek powstał po tym jak Chris otrzymał dwie prośby o narysowanie kota i tosta pop tart podczas charytatywnej akcji prowadzonej przez Czerwony Krzyż w serwisie Livestream. Dzieki Pop Tart Nyan, prguitarman zyskał względnie duża widownie, a jego animacja została zamieszczona na wielu serwisach społecznościowych.

Co słowo Nyan znaczy po polsku? Nyan to japońska onomatopeja odpowiadająca polskiemu „miau”. Czyli po prostu jest to japońskie miauczenie Nyan „Pop Tart” Cat.

Popularność

5 kwietnia 2011, Youtuber saraj00n zamiescił video o nazwie Nyan Cat, używając animacji prguitarmana, pod którą podłożył wycinek z piosenki wykonywanej przez japońskiego vocaloida – Hatsune MikuNyanyanyanyanyanyanya japońskiego artysty Daniwell-P. Pomimo, że piosenka ta zostałą oryginalnie skomponowana dla Hatsune Miku, to wersja podłożona pod animacje Nyan Cat jest wersją  wykonywana przez Momo Momone – innego vocaloida. Filmik zyskał ponad milion odsłon w dwa tygodnie.

Inspiracje

Inne memy:

, , , , , , , , ,

One Response to Nyan Cat (Pop Tart Cat)