tl;dr – „Too Long, Didn’t Read”

TL;DR to skrót pochodzący z internetowego slangu, używany w dyskusjach prowadzonych na forum jako zwięzła odpowiedz na poprzedni post, który cechował się zbędnym rozbudowaniem i długością. TL;DR to skrót od “Too Long, Didn’t Read„. Ze względu na nieznajomość znaczenia tl;dr często uważane jest za bezsensowny spam lub nic nie znaczące odpowiedzi. Chociaż nawet Ci którzy znają skrót używają go jako narzędzia do trollowania.

Pochodzenie

Trudno dzisiaj stwierdzić kto i gdzie po raz pierwszy użył tego skrótu, 15 stycznia 2003 roku skrót ten został umieszczony w Urban Dictionary:

“Too long, didn’t read.”

“OMG LOOK AT ME I AM THE MASTAR OF TEH INTARNET!!! ONE TIME I WAS AT THIS PLACE ON THIS WEBSITE AND IT WAS PORNOS WITH GIRLS NAKED1 SO IN CONCLUSION I RULE!”

 

“TLDR.”

Na forach często też stosuje się podobiznę jelenia w kolorze morskim co wynika z angielskiej wymowy – tl;dr – „tee el dee are” – „teal deer”.

Morski jeleń tl;dr

Popularność

Skrót ten zyskał na popularności dzięki największym serwisom dyskusyjnym w internecie jak np. 4chan czy SomethingAwful. W 2007 roku zaczęto stosować go nawet podczas tworzenia haseł i artykułów w  Wikipedii.

Inne memy:

Subskrybuj

Subskrybuj kanał RSS

, , ,

One Response to tl;dr – „Too Long, Didn’t Read”