trololololololololololo

Trololololo to najbardziej znana fraza z filmiku przedstawiającego sowiecką piosenkę pop o wdzięcznym tytule „Cieszę się, bo jestem w końcu w domu” (ros. Я очень рад, ведь я, наконец, возвращаюсь домой). Piosenkę skomponował Arkady Ostrowski a jej najbardziej znane wykonanie pochodzi z 1974 roku. Zaśpiewał je Edward Hill (Eduard Khil, Eduard Anatoljewicz Chil).

Popularność

Edward Khil o popularności swojego filmu (ros.):

Wsłuchując się we frazę trololo bez problemu dostrzeżemy, że w pewnym momencie słyszymy jakby wykonawca w kółko śpiewał znany wszystkim skrót  „LOL” . Wrażenie to potęguje fakt iż sam „teledysk” został źle zrealizowany. Do słów, które wyśpiewywał Eduard Khil po nagraniu nieudolnie połączono film z muzyką i śpiewem co za skutkowało  tym, że obraz i dźwięk nie są dobrze zsynchronizowane.

To oczywiście tylko zabawna interpretacja tekstu, jednak surrealne frazy tekstu jak trolololo nie znalazły się w tekście celowo, zostały tam umieszczony gdy cenzura sowiecka nie dopuściła prawie całego oryginalnego tekstu do wykonania. I to właśnie Khil zaproponował aby ubytki w tekście zastąpić w taki właśnie sposób.

Warto wspomnieć także że Edward Chil zajął drugie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1965 roku.

Co ciekawsze Edward Hill nie jest pierwszym wykonawcą tej piosenki. Przed nim wykonał ją m. in Muslim Magomajew:

Oraz w 1967 r. Valery Obodzinski:

Inspiracje

Inne memy:

Subskrybuj

Subskrybuj kanał RSS

, , , , , , , ,

3 Responses to trololololololololololo