Zdziwiony kot (OMG Cat)

Zdziwiony kot nazywany też OMG Cat to pseudonimy nadane japońskiemu kotu o wdzięcznym imieniu Chocolate. Stał się on sławny dzięki swojej „reakcji” na widok kamery. Zachowanie kota przypomina ludzkie zdziwienie lub zaskoczenie. Nawiązując do oryginału kotek ucierpiał w wypadku przez co przestawiła mu się szczęka. Na szczęście od czasu tych zdjęć kot został poddany leczeniu i w pełni wyzdrowiał. Tym samym utracił „zdolność” do robienia miny,  z której jest sławny na całym świecie.

Pochodzenie

Zrzut oryginalnego tematu założonego na forum przez właściciela szukającego pomocy

Powyżej znajduje się zdjęcie tematu założonego przez właściciela 17 marca 2010 roku  poszukującego pomocy dla swojego kota.
Napis mówi:
Mojemu kotu zaraz odpadnie szczęka.
Próbowałem wygooglować jak mu pomóc, ale nie mogę znaleźć żadnej przydatnej rady.
Klinika jest zamknięta. Co mam robić?
Jeżeli ktoś miał podobne problemy, proszę o odpowiedz.

19 marca 2010 roku pojawiła się wypowiedź właściciela który informował pierwszych fanów kota o tym że kot otrzymał pomoc i ma się coraz lepiej.

Popularność

Tego samego dnia filmik zdziwionego kota pojawił się na kanale YouTube budząc zainteresowanie i sympatie widzów z całego świata. Różne przeróbki ciągle pojawiają się w internecie, a na początku swojego istnienia kot zebrał ponad pól miliona odsłon zaledwie w tydzień.

Inspiracje

Kot poznający inne Memy

Kot kibic

Zszokowany kot

IKot

Remix

Inne memy:

Subskrybuj

Subskrybuj kanał RSS

, , , , , , ,

One Response to Zdziwiony kot (OMG Cat)